Chess

Ради Данов шампион за 2016 г. при младежите до 20 г.

maxresdefault[1]
Държавно индивидуално първенство по шахмат до 20 г. Велико Търново, 27.02-04.03.2016

79-22-09-rumen-RadoslavDimitrov02[1]
Ради Даниелов Данов е роден на 16.02.1996 г. в гр. София.
Ради Данов е ученик, специалност “Компютърни мрежи” при ПТГ “Юрий Гагарин” гр.Перник.
В ПТГ “Юрий Гагарин” тренира в клуба по шахмат при Симеон Петров.
Ради Данов е състезател на СШК “Юрий Бендерев” с личен треньор П. Аспарухов.
Републикански шампион през 2013 г. по класически шах, блиц и ускорен шах.
През 2014 г. спечели два златни и един сребърен медал на проведеното Републиканско първенство по шахмат за юноши до 18 г. в гр.Пловдив. Перничанинът спечели убедително състезанията на 5 минути /блиц/ и на 20 минути /рапид/ в голяма конкуренция с младежи от цялата страна, а на класическа контрола / 1ч. и 30мин./ е вицешампион.

Победителят се класира за финалите на 80-ото Държавно индивидуално първенство, което ще се състои от 18 до 26 април в Плевен.

Шампионите в класическия шах при юношите и девойките придобиват право на участие на световното първенство в Индия, както и съответно в държавния финал за мъже и жени, като условието при мъжете е първенецът да има ело над 2250.